У 2021 р. здійснені  доробка та налаштування існуючої математичної моделі поширення SARS-CoV-2 в Україні. Виконані оцінки ефективності вакцин для запобігання госпіталізації. Опубліковані 11 аналітичних звітів та прогнозів щодо математичного моделювання поширення епідемії в Україні, які використовуються для аналізу та прийняття управлінських рішень ЦГЗ МОЗ та РНБО України.

У 2022 р. виконана оцінка надлишкової смертності в Україні, пов’язаної з епідемією SARS-CoV-2 в період із березня 2020 року по січень 2022 року, що вказало на збільшення кількості смертей із усіх причин до 209 тис. Розроблений веб-інтерфейс для аналізу та візуалізації епідемічних і демографічних даних. Опубліковані 5 аналітичних звітів та прогнозів щодо математичного моделювання поширення епідемії в Україні.

У 2023 р. р
озроблено математичні моделі розповсюдження інфекційних хвороб та числові алгоритми їх реалізації. Розроблено та імплементовано алгоритм оптимізації калібрування невідомих параметрів математичних моделей на основі статистичних даних. Представлено методи оцінки надлишкової смертності в Україні внаслідок епідемії Covid-19 з урахуванням статево-специфічних та демографічних даних.

В 2024 р. створено методи оцінки та прогнозу наслідків поширення COVID-19 серед демографічних та соціальних груп населення. Отримано нові точні розв’язки рівняння реакції-дифузії, що враховує еволюцію в часі, дифузію в просторі та віковий розподіл населення. Отримано оцінки впливу COVID-19 на очікувану тривалість життя та на кількість надлишкових смертей, пов’язаних із COVID-19. Створено комплексну моделюючу систему для підтримки прийняття рішень щодо керування епідемічним процесом.



 

 

      Останнє оновлення: Apr 22, 2025